עיגול לטובהלתרומהלהתנדבותeng

חוקרים את הים

אקואושן מנגישה את השימוש בספינת המחקר וברובוט התת-ימי לקהילת המחקר בישראל.

נתוני מצוף אודיסאה

מחקר ימי

עמותת אקואושן מסבסדת לקהילת חקר הים בישראל את השימוש בספינת המחקר ה-מדקס (Mediterranean Explorer). המדקס, אחת משתי ספינות המחקר היחידות בישראל, משמשת את קהילת חקר הים בישראל לגלות ולהעמיק את הידע על הים התיכון הישראלי. מאות פעילויות המחקר שהתבצעו באמצעות המדקס, יצרו מהפכה בחקר הים התיכון ומיצבו את ישראל ככוח עולה בחקר הים בעולם. באקואושן אנו שמים דגש על מיכשור ואמצעי דיגום אשר ממזערים את הפגיעה בסביבה הימית בישראל. הספינה מצויידת במעבדה על הסיפון, רובוט תת-ימי, מנוף, ציוד מחקר ייעודי ואמצעי איסוף משוכללים ומהווה פלטפורמה אופטימלית לחקר הים. הספינה יכולה לשרת הן מחקרים יומיים והן מסעות מחקר של שבועות בעומק הים.

פלטפורמות מחקר בים

מחקרים על המדקס

הפלסטיספירה - להבין כדי להתמודד

הפלסטיספירה - סביבת המחיה שעל חלקיקי פסולת הפלסטיק בים. המחקר מתמקד באפיון המיקרוביום של הפלסטיספירה בים התיכון ובאיתור אורגזניזמים ואנזימים מפרקי פלסטיק. המידע נאסף מניסויים הכוללים הצבת פולימרים שונים של פלסטיק לצד משטחים אחרים לתקופות זמן שונות בים וכן מאיסוף של חלקיקי מיקרופלסטיק בעונות שונות באמצעות ספינת המחקר שלנו.

קראו עוד

שוניות הספוגים של הים התיכון

מחקר לקידום שמורות ימיות באזור גני הספוגים מול חוף עתלית בעומק של כ-100מ'
אפריל 2023
מעבדת פרופ' מיכה אילן, בית הספר לזואולוגיה, אוניברסיטת תל אביב

קראו עוד

תהליכים ארוכי טווח בשפיעות נוטריאנטים בים התיכון הישראלי

מחקר להבנת תהליכים ארוכי טווח בשפיעות הנוטריאנטים (חומרי הזנה) המאפשרים גדילה של האצות הפלנקטוניות, המהוות את הבסיס למארג המזון של הים כולו.
אפריל 2023
תחנת מוריס קאהן לחקר הים, בית הספר למדעי הים, אוני' חיפה

קראו עוד

מחקרים לדוגמה

TASCMAR - רפואה מן הים

שת"פ רב משתתפים בהובלת המכון הלאומי הצרפתי למחקר מדעי, חותר למצוא דרכים חדשות לגילוי מולקולות ביו-אקטיביות שמקורן בחסרי חוליות ימיים וליישם אותן בתרופות, תוספים תזונתיים ועם דגש מיוחד על תופעות ניווניות הקשורות בזיקנה.

למדו עוד

ים תיכון דיגיטלי - ODYSSEA

פרויקט אודיסאה שואף ליצר פלטפורמה דיגיטלית המבוססת על חיבורן של כל המדינות מסביב לאגן הים התיכון באמצעות סידרה של תחנות ומצפים לאיסוף נתונים בחופים ובים הפתוח. אקואושן גאה להיות אחראית על הפעלת התחנה בישראל.

קראו עוד

פסולת פלסטיק לחופי הים התיכון הישראלי

אקואושן שותפה ותמכה במחקרם של דר' גליה פסטרנק ודר' נועם ואן דר-האל שהיה המחקר הראשון בישראל שהביא נתונים ושרטט את אופייה של בעיית פסולת הפלסטיק הימית בישראל. המחקר החלוצי התווה את הדרך לפתרונות ישימים.

קראו עוד

תוכניות פעולה וסקרים

טבלאות הגידוד

תוכנית פעולה להגנת המגוון הביולוגי בבית הגידול הסלעי בים התיכון. מדוע זה כל כך חשוב?

קראו עוד

כרישים ובטאים בישראל

תוכנית פעולה להגנת הכרישים והבטאים בישראל. כרישים בישראל?

קראו עוד

סקר היתכנות גידול מאקרו אצות

סקר התכנות לגידול מאקרו אצות בים הפתוח לצרכי קיבוע פחמן והתמודדות עם שינוי אקלים באזור הים התיכון הישראלי.

קראו עוד