עיגול לטובהלתרומהלהתנדבותeng

אודות אקואושן

אודותינו

כדי לשמור על הים צריך עומק.
מיום ליום אנחנו תלויים יותר ויותר בים. הוא מספק לנו חמצן, מזון, מי שתייה, אנרגיה, ויסות אקלימי, תנועת סחורות ומרחב נוף טבעי ופתוח. מיום ליום גם גוברים הלחצים מעשה ידי אדם על הים ומאיימים על היכולת שלו להעניק את כל הטוב הזה. הים צריך אנשים שישמרו עליו. אנשי מחקר עם מומחיות מעמיקה וממוקדת בסביבה הימית. צוות שמביא את הידע המקצועי הדרוש על מנת להוביל את חוד החנית של הפעילות להגנת הים בישראל ובאיזור. הצוות הזה הוא אנחנו, EcoOcean. אנחנו רותמים, מדריכים ופועלים למען הסביבה הימית ביחד אתכם: מבוגרים וצעירים, מורים ותלמידים, משפיענים ומנהיגים, פעילים חברתיים, אוהבי ים וכל מי שאכפת לו מהסביבה ומהעתיד.
כבר 20 שנה אנחנו כאן בקו החזית - משקיפים מהמרכז שלנו שבקו החוף - אל האופק הכחול ושואלים כל בוקר מחדש איך נשמור עליו. לשמור ממה? מכל מה שמזהם אותו, משחית את חופיו ופוגע שוב ושוב ביצורים המופלאים שמנסים לחיות ולשרוד בתוכו.
אנחנו כאן בשביל הים. כי הים על שלל יצוריו, אוצרותיו, חופיו ונופיו - כאן בשבילנו.

חזון

ישראל היא מדינת ים. החזון שלנו לעשור הקרוב הוא לעצב ישראל בה בני האדם והסביבה הימית משגשגים ביחד. באמצעות תמיכה בהעמקת הידע המדעי אנחנו חותרים לשיקום הסביבה הימית בישראל ובאיזור הים התיכון.
באמצעות חינוך אנחנו מקדמים ישראל בה יתקיים שוויון הזדמנויות בנגישות לחקר הים עבור הדור הצעיר מכל קשת החברה הישראלית. באמצעות הובלת פעילים במגוון מיזמי ניטור, חקר והגנה על הים, אנו בונים קהילה שמבינה לעומק את הסביבה הימית והחופית ויודעת להשפיע באופן מבוסס עובדות על מקבלי ההחלטות בישראל.

הצוות שלנו

אריק רוזנבלום

מנכ"ל

מנכ"ל אקואושן משנת 2015, עו"ד בהכשרתו. לשעבר מנהל פיתוח ותפעול בוועידת הג'וינט האמריקאית, מנהל פיתוח ויחסי חוץ באוניברסיטת תל אביב, ומייסד הסטרט-אפ החברתי 'תקדים' ברמת השרון.
arik@ecoocean.org

תמר טננבאום

מנהלת מחלקת חינוך

בעלת ניסיון של כ- 20 שנה בתחום החינוך הא-פורמלי ובפיתוח תוכניות לימוד חדשניות, בוגרת תואר שני בכימיה סביבתית מהאוניברסיטה העברית. אוהבת טבע ומאמינה בהובלת שינויים דרך חינוך.
education@ecoocean.org

איתי כצמן

מנהל המחלקה הימית והספינה

איתי נמצא באקואושן מראשית דרכה של העמותה. בעל ניסיון רב בתפעול ציוד מחקר ימי, סונר, מיפוי קרקע ימי ורובוט תת ימי. איתי הוביל כמנהל הספינה וסקיפר משלחות מדעיות במלטה, איטליה ואריתראה.
itay@ecoocean.com

הדס גן פרקל

מנהל המחלקה לניהול סביבתי

פעילה סביבתית רב-תחומית עם התמחות בשימור ימי. בעלת תואר ראשון בביולוגיה ימית ותואר שני במנהל עסקים וייעוץ ארגוני. מביאה ניסיון רב בעשייה לשימור חיות בר ימיות בשטח ובקידום תהליכים ארוכי טווח למען הסביבה הימית.
hadas@ecoocean.com

איתמר אבישי

מנהל מדעי

אחראי ויועץ לכול ההיבטים המדעיים בפעילות העמותה, בעל תואר שני באקולוגיה ימית ודוקטורנט לאוקיאנוגרפיה פיזיקאלית. בעל ניסיון של כ-15 שנים בחינוך וסביבה.
Itamar@ecoocen.org

ד"ר מיכל שטרן

מנהלת הרשת הארצית של מתנדבי חירום ים

תואר ראשון בביולוגיה ימית ודוקטור למדעי המוח. לאחר 10 שנים במעבדת מחקר, מיכל חיפשה עבודה שתחזיר אותה לים. מיכל מרכזת את תכנית הרשת הארצית של מתנדבי חירום ים, בהובלת אקואושן והמשרד להגנת הסביבה.
michal.stern@ecoocean.com

ליבי לשם

מנהלת גיוס משאבים ושותפויות

בעלת תואר שני בניהול מהאוניברסיטה הקתולית במילאנו עם התמחות באחריות תאגידית,
מעל ל-10 שנים ניסיון בגיוס משאבים, פיתוח שותפויות וניהול קשרי תורמים בתחום משבר האקלים
והגנת הסביבה.
libby@ecoocean.com

עינת צוקרמן-טל

מנהלת תחום קשרי קהילה

בעלת תואר שני בלימודי סביבה בביה"ס פורטר באוניברסיטת תל אביב. מדריכת טיולים באפריקה.
ריכזה את תחומי החינוך והקהילה במחלקות איכות סביבה של מועצות אזוריות חוף השרון ומנשה.
מתכללת את פעילות המתנדבים בעמותה על כלל מחלקותיה.
Einat@ecoocean.com

עדי מקובר

מנהלת שיווק, מתנדבים וקשרי קהילה

בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול, עם התמחות בשיווק. ניסיון של מעל 7 שנים בעבודה עם עמותות סביבתיות, רשויות ואנשי חינוך. adi@ecoocean.org

דני שלומי

מנהלת קמפיינים, תוכן ומדיה דיגיטלית

בעלת תואר שני MBA בייעוץ ופיתוח ארגונים ובוגרת קורסים והכשרות רבות בתחום השיווק.
דני ניהלה את מחלקת המדיה הדיגיטלית, השיווק והתוכן עבור מגוון ענפים בשוק העבודה ומביאה ניסיון זה לאקואושן.
media@ecoocean.org

יסמין מואסי

רכזת חברה משותפת

בעלת תואר שני במדעי הסביבה מאוניברסיטת תל אביב ובעלת תעודת הוראה וניסיון של 10 שנים בהוראת מדעים. מאמינה בשליחות שלה, להכיר לציבור הרחב את הקסם שבמדעי הים.
Jasmine@ecoocean.net‏

מיקה וולוב

רכזת פעילות החקר והסיורים

בעלת תואר שני M.Sc בזואולוגיה מאוניברסיטת תל אביב וניסיון של מעל עשור בהדרכת טיולים ופעילות חוץ ותוך כיתתית. מגיעה מתחומי ביולוגיה שמירת טבע וחינוך ונהנית לשלב את כולם בים.
megalim@ecoocean.org

אור גרבר

רכז תוכניות הדגל הכחול

בעל תואר שני באקולוגיה וניסיון רב בחינוך סביבתי ימי. בשנים האחרונות, אור מלמד ועובד מול אוכלוסיות מיוחדות במגוון גילאים. מאמין כי ההכרה וההבנה של בני האדם בטבע ובנפלאותיו יכולה ליצור שינוי תודעתי רחב.
bf@ecoocean.com

גבריאל נימירובסקי

מכונאי ספינת המחקר

בוגר בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו, שם קיבל הכשרה כסקיפר ולמד על הסביבה הימית. בשירותו הצבאי הוכשר וקיבל תעודת Chief Engineer . כיום, מכונאי ראשי וקצין ראשון בספינת המחקר 'Mediterranean Explorer' של העמותה.

יואב נבו

סקיפר ספינת המחקר

אוהב ים וסביבה מובהק. סקיפר מסחרי ובעל ניסיון של מעל 14 שנה ים. מבין מסעותיו צבר יואב אלפי מיילים ימיים וחצה את האוקיאנוס השקט, האטלנטי ואת המעבר הצפון מערבי, וצבר אלפי מיילים ימיי במסעותיו. את ניסיון זה הוא מביא עימו לספינת המחקר של העמותה.
מבין פעילויותיו בתחום הסביבתי, ואב לווה את השחיין הצרפתי בן לקומטה במסע שחייה חוצה אוקיאנוס להעלאת מודעות לזיהום פלסטיק בימים.

הוועד המנהל

אנדראס וויל

יו"ר ההנהלה

אנדראס למד מדעי הסביבה ומדעי הים בכמה מדינות ולאחר מכן התמחה במדיניות סביבתית במכון ערבה. לאחר שהשתקע בישראל, הקים את אקואושן ב-2002 ומאז מוביל כיו"ר ההנהלה של הארגון.

יוסטא טיקסל

חבר הנהלה

מוסמך במנהל עסקים מאוניברסיטת אינסאד. יוסטא שירת כקצין ימי בחיל הים הישראלי. מכהן כחבר דירקטוריון מקצועי במספר חברות ציבוריות ופרטיות. ליוסטא עניין וניסיון רב בכל הקשור לים, הוא מחזיק ברישיונות שייט בין-לאומיים וצולל בכיר

עדנה סיטרוק

חברת הנהלה

הכשרה כרואת חשבון ובעלת תואר שני בלימודי משפט. במהלך עבודתה באינטל מילאה עדנה מגוון תפקידים , החל כמנהלת כספים בקבוצת הבינוי והתשתיות של אינטל בישראל, אירופה ורוסיה ובהמשך בניהול פרוייקטים בתחום הנדל"ן האסטרטגי. כיום עוסקת בניהול ובקרה של תהליכי גיוס והטמעת עובדים חדשים בארגון.

ג'ונס וויל

חבר הנהלה

ג'ונס הוא יזם ומשקיע במגוון תחומים, החל משירותי בריאות, שירותים פיננסיים ועד פיתוח טכנולוגיות מתקדמות. ג'ונס פעיל בתחום הפילנתרופי במיזמים של סביבה, חינוך, בריאות וקידום סובלנות. מחובר לים מגיל צעיר כשייט וכצולל בכיר.

דובי (דוד) ברטוב

חבר הנהלה

תואר מוסמך MBA מאונ' ת"א, משמש כיום סמנכ"ל הכספים של רשות העתיקות. התחיל את דרכו באגף החשב הכללי במשרד האוצר, עבור בשלל תפקידי ניהול מעולמות הכלכלה והכספים ועד תפקידו הנוכחי. מגדיר את עצמו כבעל קשר עמוק ואישי לכל נושא הקיימות והדאגה לסביבה.

פרופ' בוורלי גודמן

חברת הנהלה

ראש החוג למדעים גיאו-ימיים, אוניברסיטת חיפה. תחומי מחקר גיאו-ארכיאולוגיה והסביבה החופית. מומחית בסדימנטולוגיה, צונאמי, גיאולוגיה ימית וחופית והשפעת האדם על הסביבה החופית מהיבט גיאולוגי. בוורלי נבחרה על ידי הנשיונל ג'אוגרפיק כאחת מה'חוקרות המבטיחות' של העשור האחרון.

פרופ' יוסי מרט

חבר הנהלה

גאולוג ימי, חוקר של הגאודינמיקה של הים התיכון המזרחי, צפון ים סוף ודרום הים השחור, וגם מתעניין בשחזור האקלים בתקופות היסטוריות על ידי מחקר של מפלסי ים קדומים בקיסריה. כיהן כראש המכון ללימודי ים ע"ש ליאון רקנאטי ויו"ר החוג לציוויליזציות ימיות באוניברסיטת חיפה.

פרופ' חזי גילדור

חבר הנהלה

פרופסור מן המניין לחקר האוקיינוסים והאקלים במכון למדעי כדור הארץ, האוניברסיטה העברית. מוביל קבוצת מחקר העוסקת במדע יישומי תוך ביצוע מדידות באוקיינוסים והרצת מודלים נומריים עבור האוקיינוסים ומערכת האקלים. בנוסף, מייעץ לגופים מסחריים וממשלתיים בפרוייקטים סביבתיים ותשתיתיים.

פרופ' אילנה ברמן-פרנק

חברת הנהלה

אילנה היא ראש בית הספר למדעי הים ע"ש ליאון צ'רני ומנהלת המעבדה לאקולוגיה ימית וביולוגיה אוקיינוגרפית באוניברסיטת חיפה. המחקר של אילנה מתמקד באורגניזמים הנמצאים בבסיס שרשרת המזון בים ובקשרי גומלין בין אקו-סיסטמות ימיות לסביבה שלהן.

פרופ' סוון ביר

חבר הנהלה

סוון הקים עם אנדראס וויל את אקואושן ב-2002. את הדוקטורט בביולוגיה ימית קיבל מאוניברסיטת תל אביב ומכהן שם עד היום כפרופסור אמריטוס וכן באוניברסיטת סטוקהולם. מומחה לצמחייה ימית ולפוטוסינתזה בים ופרסם מעל ל-130 פרסומים בתחומים אלה.

רני אידן

חבר הנהלה

ניהל את בית הספר הימי מבואות ים והקים שם את המגמה לחקלאות ימית. בהמשך הקים את המכללה הימית שהפכה לפקולטה למדעי הים של המרכז האקדמי רופין. רני היה שותף להקמתה של עמותת אקואושן ובצוות שהביא את ספינת המחקר מדיטרניאן אקספלורר לישראל.

פרופ' דני צ'רנוב

חבר הנהלה

מייסד ומנהל מדעי של תחנת המחקר הימי על שם מוריס קאהן, בית הספר למדעי הים של ליאון ה. צ'רני, סגן נשיא לפיתוח משאבים וקשרי חוץ, אוניברסיטת חיפה. מנהל קבוצת המחקר Deep Med. פרסם מאות פרסומים מדעיים בביולוגיה ואקולוגיה ימית, מומחה לשוניות אלמוגים ושינויי אקלים.

אמיתי סלבסט

חבר הנהלה

בעל תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בארה"ב. המייסד של חברת Global Quality המתמחה באינטגרציה של מערכות חכמות לבתים ומשרדים המאפשרות ומקדמות התייעלות אנרגטית ובניה ירוקה.

מהמדיה