עיגול לטובהלתרומהלהתנדבותeng

קהילות מתנדבים

אנחנו צוות מסור של אוהבי-ים, אבל לבד לא נוכל לעשות מספיק למען הסביבה הימית. מה שעושה את ההבדל אלה קהילות המתנדבים.

קהילות מתנדבים

אנחנו מובילים קהילות מתנדבים ופעילים במגוון מיזמים. ממיזמים פשוטים ונקודתיים כמו מבצע לניקוי חוף, עד למיזמים קבועים ומיוחדים כמו מערך מתנדבים ארצי להגנת הים בשעת אסון אקולוגי, עזרה לחוקרים על ספינת המחקר שלנו במסגרת הפלגות מחקר בים, או קידום הכרזה על שמורות טבע ימיות באמצעות פעילות מדע אזרחי. הפעילות שלנו במסגרת קהילות הפעילים, משולבת בהסברה וכיסוי רחב של מדיה, דיגיטל ויחסי ציבור במטרה להשפיע על דעת הקהל ועל מקבלי החלטות למען הגנת הסביבה.

הרשת הארצית של מתנדבי חירום ים

הרשת הארצית של מתנדבי חירום ים הינה יוזמה משותפת של עמותת אקואושן והיחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה בשיתוף רשויות החוף ואנשי הים התיכון.
יוזמה זו נועדה לקדם את יישום התכנית הלאומית למוכנות ותגובה לאירועי זיהום ים בשמן (נפט ונגזרותיו) - התלמ"ת, ולשפר את מוכנות והיערכות הרשויות לאירועי זיהום.
מרכיב המתנדבים מוכר בעולם כגורם קריטי בהיערכות ומוכנות מיטבית בתוכניות תלמ"ת,
הרשת הארצית של קבוצות 'מתנדבי חירום ים' המוקמות כיום בקרב רשויות החוף, כוללת בכל רשות ורשות, קבוצת איכות של מתנדבים המהווים כוח עזר מהותי במקרה של אירוע זיהום ימי וחופי בשמן, בכל קנה מידה.

להצטרפות

מתנדבי 'ים השרון' לקידום שמורות טבע ימיות

קהילת 'ים שרון' פועלת בהובלת אקואושן וכחלק מקואליציית 'אנשי הים התיכון' לקידום הכרזת שמורות טבע ימיות בישראל. אקואושן מובילה את קידום שמורת הטבע הימית 'ים פולג' במרכז הארץ, איזור צפוף הנתון ללחצים אנושיים רבים. הפעילים שלנו - גולשים, צוללים, שחיינים, אוהבי ים וסביבה ועוד רבים אחרים - מתמקצעים בעזרתינו באקטיביזם סביבתי, ובאיסוף מידע וניטור של הסביבה הימית והחופית. מידע זה מאפשר למקבלי ההחלטות המובילים את המהלך למען שמורות טבע ימיות, להבין טוב יותר על מה צריך לשמור.

להצטרפות

התנדבות קהילת העסקים

בעיית זיהום הים הפכה בעשור האחרון לבעיה גלובלית חמורה המשפיע על כל אחד מאיתנו. אלפי מתנדבים מקרב הקהילה העסקית בישראל משתתפים בניקויי החופים שלנו ואוספים עשרות טונות של פסולת מהחופים. מטרת ניקויי הים והחופים שאנו מובילים, היא להעלות מודעות לזיהום הים לכל סוגיו, ובייחוד לשימוש המזיק בפלסטיק החד פעמי, המוצא את דרכו לים. אנו מקיימים ימי שיא והתנדבות לחברות, ארגונים ועסקים בהם אנחנו מלמדים דרך התנסות וחוויה על חשיבות הסביבה הימית והשמירה עליה לבריאותם של בני האדם והחיים על פני כדור הארץ.

להצטרפות

מתנדבי ליבה

קהילת מתנדבי הליבה של אקואושן מגוייסת למגוון מיזמים שעוזרים לצוות שלנו להוציא לפועל את פעילויות הארגון השוטפות למען הים. עזרה בהפלגות על ספינת המחקר של הארגון ה- Mediterranean Explorer, הובלת הדרכות ניקיון בחופים, עזרה בביקורות בחופי הדגל הכחול, תמיכה באירועי הסברה של קמפיין הקיץ השנתי בחופים ומגוון מיזמים נקודתיים משתנים.

להצטרפות

מידע נוסף בתחום