חוקרים את הים

אקואושן מנגישה את השימוש בספינת המחקר וברובוט התת-ימי לקהילת המחקר בישראל.

מחקר ימי

מחקר בים הוא עסק יקר. עמותת אקואושן מסבסדת לקהילת חקר הים בישראל כבר מעל ל-15 שנה את השימוש בספינת המחקר של העמותה ה-מדקס (Mediterranean Explorer).

המדקס, אחת משתי ספינות המחקר היחידות בישראל והיחידה שהיא בבעלות פרטית, משמשת את קהילת חקר הים בישראל לגלות ולהעמיק את הידע על הים התיכון הישראלי. הספינה מצוידת ברובוט תת-ימי, ציוד מחקר משוכלל, מעבדה ואמצעי איסוף המייצרים מכלול המהווה פלטפורמה אופטימאלית לחקר הים.

נגישות הספינה לקהילה האקדמית ומאות המחקרים שהתבצעו באמצעותה יצרו מהפכה בחקר הים התיכון ומיצבו את ישראל ככוח עולה בחקר הים בעולם. באקואושן אנו שמים דגש על מיכשור ואמצעי דיגום אשר ממזערים את הפגיעה בסביבה הימית בישראל. הספינה מצויידת במעבדה על הסיפון, רובוט תת-ימי, מנוף, ציוד מחקר ייעודי ואמצעי איסוף משוכללים. הספינה יכולה לשרת הן מחקרים יומיים והן מסעות מחקר של שבועות בעומק הים.

פלטפורמות מחקר בים

פרויקטי מחקר לדוגמה

TASCMAR - רפואה מן הים

שת"פ רב משתתפים בהובלת המכון הלאומי הצרפתי למחקר מדעי, חותר למצוא דרכים חדשות לגילוי מולקולות ביו-אקטיביות שמקורן בחסרי חוליות ימיים וליישם אותן בתרופות, תוספים תזונתיים ועם דגש מיוחד על תופעות ניווניות הקשורות בזיקנה.

למדו עוד

ים תיכון דיגיטלי - ODYSSEA

פרויקט אודיסאה שואף ליצר פלטפורמה דיגיטלית המבוססת על חיבורן של כל המדינות מסביב לאגן הים התיכון באמצעות סידרה של תחנות ומצפים לאיסוף נתונים בחופים ובים הפתוח. אקואושן גאה להיות אחראית על הפעלת התחנה בישראל.

קראו עוד

פסולת פלסטיק לחופי הים התיכון הישראלי

אקואושן שותפה ותמכה במחקרם של דר' גליה פסטרנק ודר' נועם ואן דר-האל שהיה המחקר הראשון בישראל שהביא נתונים ושרטט את אופייה של בעיית פסולת הפלסטיק הימית בישראל. המחקר החלוצי התווה את הדרך לפתרונות ישימים.

קראו עוד

טבלאות הגידוד

תוכנית פעולה להגנת המגוון הביולוגי בבית הגידול הסלעי בים התיכון. מדוע זה כל כך חשוב?

קראו עוד

כרישים ובטאים בישראל

תוכנית פעולה להגנת הכרישים והבטאים בישראל. כרישים בישראל?

קראו עוד