עברית English عربي

קמפיין 2 דק' לים נקי

"הים הוא אחד המשאבים החשובים ביותר שקיימים במדינת ישראל ובכל זאת אנחנו, הרוחצים בים, מהווים את מקור הפסולת העיקרי. כעת הגיעה השעה לקחת חלק בפתרון ולתרום בחזרה לחוף ולים. אנו מאמינים כי מהלך כזה יביא לשינוי מהותי בניקיון החופים בישראל ויתרום לדגה, לרוחצים ולאוכלוסייה בכללותה". אריק רוזנבלום, מנכ"ל אקו אושן.

לאחרונה פורסם מחקר מקיף המצביע על כך שהרוחצים בים הינם המקור העיקרי לפסולת ימית וחופית הפוגעת בכלל האוכלוסייה: מהדגה ועד התושבים שמבלים על החוף. פסולת זו מורכבת ברובה מפלסטיק: שקיות ניילון, כלים חד פעמיים ואריזות מזון. הפסולת הימית מגיעה אל הים ושוהה בו בכל העולם ומוגדרת כבעיה בינלאומית החוצה גבולות בין מדינות. בשנת 2013 החליטו מדינות הים התיכון ובהן ישראל, לפעול בצורה נמרצת להפחתת הבעיה.

כחלק מניסיון לטפל בבעיית הפסולת חברו עמותת אקואושן, רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה יחדיו למיזם הסברה " 2 דקות לים נקי" – במטרה להוביל מהלך של שינוי עקבי ומתמשך בקרב הציבור הרחב ופיתוח אחריות אישית של כל משתמשי החוף.

 

היוזמה שהחלה בבריטניה, הפכה במהירות לוויראלית ברשת בכל רחבי העולם. מטרת הפרויקט לרתום את הציבור לשמירת ניקיון החופים בישראל על ידי מעשה קטן הדורש 2 דקות בלבד מזמנם. המבקרים בחוף יאספו פסולת, יצלמו את עצמם ויעלו תמונה עם התג לאינסטגרם הבינלאומי ובכך יצטרפו אוטומטית למאגר התומכים הבינלאומי.

התיוגים יצטרפו לעמוד האינטרנט הבינלאומי ולעמוד פייסבוק הישראלי שלנו- "ייחודו של הפרויקט הוא בפשטות הביצוע ובהמשכיות שהוא מייצר. הרעיון הוא שללא משאבים או התארגנות מוקדמת, כל אחד מכםיכול לבצע פעולה פשוטה, בזמנכם החופשי, בצורה קלה ומהנה. בצורה זו ניתן לשמר את ניקיון החופים לאורך כל השנה, בלי להיות תלויים בימי איסוף בודדים.

אז קדימה, לאסוף, לצלם ולתייג #2minutebeachclean !

צפו בסרטון כאן>>> https://www.youtube.com/watch?v=wZY8hY9E4q8

יום המעשים הטובים 2014
 
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר | 2 דק' לים

DIGIT - בניית אתרים

לחץ למעבר לעמוד תרומה

googleeaa3c83bc1f1e9c7.html