עברית English عربي

דוח מסכם של מנכ''ל העמותה

 

סדנת המחקר הבינלאומית של העמותה International Workshop on Marine Biodiversity in Malta התקיימה במלטה בתאריכים 7–16 לספטמבר 2014, סה"כ עשרה ימי פעילות.

 הסדנא נערכה בשיתוף פעולה בין המכון הלאומי הצרפתי למחקר מדעי – CNRS, אוניברסיטת מלטה ועמותת אקואושן. הסדנא התקיימה תחת מסגרת פרוייקט BioDivMex שהינו חלק מפרוייקט העל Mistrals של האיחוד האירופי וזוהי הפעם הראשונה בה ארגון ישראלי לוקח חלק במסגרת מחקר זו.
בסדנא השתתפו כעשרה חוקרים בכירים מצרפת, מלטה וישראל (פרופ' סוון בר מאוניברסיטת תל-אביב וד"ר איל רהב מחקר ימים ואגמים) וכחמישה עשר סטודנטים מלאומים שונים ובהם צרפת, ספרד, קפריסין, תוניסיה, פלסטין, בלגיה, אירלנד ומלטה. את ישראל ייצגו הדוקטורנטים גל דישון וניב דוד מביה"ס למדעי הים ע"ש צ'רני באוניברסיטת חיפה. תשתיות המחקר כללו את ספינת המדקס, הצוות הימי של אקואושן וציוד הדיגום של הספינה, מעבדות הביולוגיה של אוניברסיטת מלטה, ציוד יעודי של חוקרי CNRS וכן ציוד צלילה וסירה אשר סופקו על ידי אוניברסיטת מלטה באמצעות מועדון צלילה מקומי.

 לסדנא הוגדרו שלוש מטרות:

  1.  דיון בינלאומי בבעיות האקולוגיות הימיות המשותפות לכל מדינות הים התיכון.
  2. מחקר ראשוני של מגוון המינים והתנאים האקולוגיים בסביבת החוף המלטזי, הים הפתוח, האי קומינו (המוגדר כשמורת טבע) והמערות התת-ימיות, תוך לימוד והתנסות בשיטות מחקר אוקיינוגרפיות מגוונות.
  3.  יצירת קשרי מחקר, עבודה וידידות בין סטודנטים ומדענים בתחילת דרכם ממדינות הים התיכון תוך גישור על פערים גיאופוליטיים, תרבותיים ואחרים, לשם העמקת שיתוף הפעולה האזורי והבינלאומי.

 מטרות אלה הושגו במלואן והסדנא הוכתרה על ידי מארגניה ומשתתפיה כהצלחה גדולה. תוצרי הסדנא כללו מצגות ושלושה דוחות מדעיים מפורטים העשויים להוות בסיס למחקרי המשך. יודגש כי חקר המערות הניב תיעוד ראשוני של מספר מינים שטרם תועדו באזור זה של הים התיכון. לאור זאת נעשה בימים אלה ניסיון להפוך את הדו"ח המדעי למאמר בר-פרסום.

 

סדנא בינלאומית במלטה
תמונות מלטה 2014
מצגות סיכום מהסדנא
 
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר | 2 דק' לים

DIGIT - בניית אתרים

לחץ למעבר לעמוד תרומה

googleeaa3c83bc1f1e9c7.html