עברית English عربي
 
סקר קרקעית עמוק

סקר קרקעית עמוק

אוקטובר 2010 - נובמבר 2010
כחלק מסקר בתימטרי לאומי מתמשך הנערך ע"י חקר ימים ואגמים לישראל והמכון הגיאולוגי לישראל נעשה שימוש במדיטרניאן אקספלורר במשך חודש לצורך עריכת הסקר בחופי הים התיכון של ישראל בעומקים 500-2000 מ'.

 
סקר גיאולוגי אילת-עקבה

סקר גיאולוגי אילת-עקבה

אוקטובר 2010 - נובמבר 2010
מחקר שמטרתו מיפוי העתקים פעילים באזור עקבה-אילת.

 
מדידות אלקטרומגנטיות

מדידות אלקטרומגנטיות

ינואר 2010 - דצמבר 2010
כחלק ממחקר שמטרתו גילוי גופי מים מתוקים בתת הקרקע של אקוויפר החוף באמצעות שיטות אלקטרומגנטיות נערכו מדידות אלקטרומגנטיות מסיפון המדיטרניאן אקספלורר בין אשדוד ות"א.

 
בוסתן הגליל

בוסתן הגליל

מאי 2009
מטרת מחקר זה, פרי שיתוף פעולה בין המכון לחקר ימים ואגמים, המכון הגיאולוגי, ביה"ס למדעי הים בחיפה, אוניברסיטת ת"א ועמותת אקואושן, הייתה לחקור את מדף היבשת הישראלי וליצור שיתוף פעולה בין דיסציפלינות וגופי מחקר שונים.

 
רכסי הכורכר

רכסי הכורכר

אוקטובר 2007
באוקטובר 2007 התבצע סקר ראשוני ברכס הכורכר השקוע מערבית לשדות-ים במרחק של 8 מייל ימי מהחוף. הסקר התבצע בעזרת רובוט צלילה המופעל מרחוק אשר מצויד במצלמה ובזרוע דיגום, המותקן על ספינת המחקר. פרויקט זה בחן את היכולות הטכניות שלנו וסיפק התרשמות ראשונית מבית הגידול המדובר.

 
פרויקט צונאמי בקיסריה-2

פרויקט צונאמי בקיסריה-2

אפריל 2007
המשכו של פרויקט משותף של האוניברסיטאות חיפה ומקמסטר ועמותת אקואושן. הפלגה שנייה שבדקה את התיאוריה בדבר גל צונאמי שהחריב את נמל קיסריה העתיק מתי שהוא בסביבות המאה הראשונה לספירה.

 
הים השחור

הים השחור

יולי 2005 - אוגוסט 2005
משלחת מחקר בינלאומית לימת מרמרה ולדרום הים השחור נערכה באוגוסט 2005 בשיתוף פעולה בינלאומי של מדענים בתחום מדעי כדור הארץ על סיפון ספינת המחקר "מדקס". המשלחת שיחזרה את השתלשלות האירועים במעבר החד של שני גופי מים אלו מאגמים לימות בתקופת הפלאיסטוקן המאוחר וההולוקן המוקדם או בשמו המקובל יותר, "נוח והמבול".

 
פיטופלנקטון חופי

פיטופלנקטון חופי

ינואר 2008
אקואושן משתתפת עם מעבדתו של פרופ' סוון בר מאוניברסיטת ת”א, פרופ' ברק חרות מהמכון לחקר ימים ואגמים בחיפה, ונורית גורדון מהמכון לחקר ימים ואגמים באילת בביצוע מחקר שמטרתו לפתח כלים מולקולאריים לצורך מעקב אחרי הרכב חברות הפיטופלנקטון החופיות מול תל-אביב. זאת, לצורך ביצוע ניטור אחר מזהמים סביבתיים שמשפיעים על חברות אלה.

 
פיטופלנקטון במים עמוקים

פיטופלנקטון במים עמוקים

אוקטובר 2005 - אוקטובר 2006
כדי לגלות את הדינאמיקה של פיטופלנקטון שוכני מים עמוקים בים התיכון, פרופ’ אנטון פוסט וקבוצת המחקר שלו מהאוניברסיטה העברית בירושלים אספו דוגמאות מים מול חופי הים התיכון בחתכי עומק של עד 500 מטר.

 
קיבוע חנקן במזרח הים התיכון

קיבוע חנקן במזרח הים התיכון

ינואר 2004 - ינואר 2008
צוות סטודנטים וחוקרים מאוניברסיטת בר אילן, הטכניון, המכון לחקר ימים ואגמים ואוניברסיטת אולד דומיניון, וירג'יניה בשיתוף עם עמותת אקואושן ערכו מחקר שמטרתו היתה לזהות ולאפיין את התפוצה המרחבית והטמפורלית של האורגניזמים המבצעים קיבוע חנקן ביולוגי באגן הלבנטיני במזרח הים התיכון

 
יונקים ימיים

יונקים ימיים

ספטמבר 2005
בין ה 11 ל 29 לספטמבר 2005 נערך סקר יונקים ימיים (דולפינים ולוויתנים) לאורך מדף היבשת הישראלי על גבי ספינת המחקר מד-אקס. מטרות הסקר היו להעריך את גודל האוכלוסיות של יונקים ימיים השוכנים באגן הלבנט במזרח הים התיכון. לבדוק את קיומן של אוכלוסיות קבועות של הלויתן ראשתן גדול ראש, של הדולפינן המצוי ושל הדולפין סטנלה פסוסה. כל זאת ביחס למשתנים סביבתיים שנאספו במקביל. נתונים אלו נחוצים ליצירת ממשק הגנה יעיל על יונקים ימיים באזורנו.

 
אריתראה

אריתראה

ינואר 2005 - מרץ 2005
משלחת מחקר במימון אקו-אושן ויו.אס אייד נערכה בין ינואר למרץ 2005. מטרת המסע היה לסקור ולתעד את בית הגידול הימי של אריתריאה ולבנות מסד נתונים של הפאונה והפלורה המקומיים בשיתוף האוניברסיטה של אריתריאה באסמרה.

 
מערבל רודוס

מערבל רודוס

יוני 2009
מחקר זה עסק במאפיינים כימיים, פיזיקליים וביולוגיים של אזור מערבל רודוס ומערבל שיקמונה. המחקר נערך בשיתוף אוניב' בר אילן, המכון לחקר ימים ואגמים, אוניב' דומיניון, ארה"ב ועמותת אקואושן

 
קיבוע חנקן במזרח הים התיכון

קיבוע חנקן במזרח הים התיכון

ינואר 2004 - ינואר 2008
צוות סטודנטים וחוקרים מאוניברסיטת בר אילן, הטכניון, המכון לחקר ימים ואגמים ואוניברסיטת אולד דומיניון, וירג'יניה בשיתוף עם עמותת אקואושן ערכו מחקר שמטרתו היתה לזהות ולאפיין את התפוצה המרחבית והטמפורלית של האורגניזמים המבצעים קיבוע חנקן ביולוגי באגן הלבנטיני במזרח הים התיכון .

 
אכזיב

אכזיב

מנחים: ד"ר דן כרם וד"ר דרור אנג'ל, החוג לציוויליזציות ימיות, אוניברסיטת חיפה, ד"ר מייקל לזר, החוג למדעים גיאו-ימיים, אוניברסיטת חיפה

 
סקרי פסולת ימית בישראל

סקרי פסולת ימית בישראל

במהלך אביב 2013 ועד אוגוסט 2015 התקיים שיתוף פעולה מחקרי בין אוניברסיטת חיפה, עמותת אקואושן והמשרד להגנת הסביבה בנושא הפסולת הימית והחופית וכן חלקיקי פלסטיק (מיקרופלסטיק) באזור החוף של ישראל

 
פרויקט צונאמי בקיסריה

פרויקט צונאמי בקיסריה

מאי 2005
במאי 2005, נערך פרויקט משותף של האוניברסיטאות חיפה ומקמסטר ועמותת אקואושן שבדק את התיאוריה בדבר גל צונאמי שהחריב את נמל קיסריה העתיק מתי שהוא בסביבות המאה הראשונה לספירה.

כל המחקרים
ניטור והערכות סביבתיות
מיפוי וסקרים גיאולוגים
דינמיקה והרכב אוכלוסיות
תהליכים ביולוגים וכימיים בים
סקרים ביולוגים
אחר
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר | 2 דק' לים

DIGIT - בניית אתרים

לחץ למעבר לעמוד תרומה

googleeaa3c83bc1f1e9c7.html