קמפיין ים נקי

בעונת רחצה הקודמת הפעילה אקואושן יחד עם המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים את קמפיין "2 דקות לים נקי" וביקשה מבאי החוף להקדיש 2 דקות מזמנם לניקוי החוף לאחר ביקורם.

בעונת הרחצה הנוכחית, החליטו השותפים לבקש ממשתמשי החוף אפילו קצת יותר ולעסוק לא רק בניקוי החוף לאחר ביקור אלא להגיע גם לשורשי בעיית הפסולת– כיצד אנחנו משאירים כל כך הרבה אחרינו כשאנחנו עוזבים את החוף. שלושת השותפים החליטו להצטרף  לקמפיין הבינלאומי "Clean Seas" – ים נקי, שמטרתה הגברת המודעות לנושא חשיבות ניקיון החופים, להשפעת הפסולת על המערכת האקולוגית הימית על עתיד הים ועל חיי האדם ולאחריות של משתמשי החוף לניקיון החופים והים.

הקמפיין מבקש מבאי החוף להתחייב על דבר אחד או על  רבים כדוגמת: אשאיר את החוף נקי אחרי, אגיע לחוף רק עם כלים רב פעמיים, אשאיר בחוף את השייך לו כגון צדפות ואנסה ככל יכולתי להפיץ את בשורת "ים נקי".

בנוסף, תפעיל ישראל לראשונה השנה את "שבוע סובב ים תיכון" – בשבוע הראשון לחודש יולי בו ארגונים מ13 מדינות שונות סביב הים התיכון ייחדו שבוע שלם לניקוי חופים מהראייה כי בים אין גבולות ופסולת המושלכת מצידו האחד של הים התיכון יכולה בקלות להגיע אל צידו השני. כולנו נצא באופן מתואם לשבוע הניקיון תחת הסיסמא: "Caring for the sea that unite us"