נושא המחקר: פיטופלנקטון חופי

תאריך: ינואר 2008

ראש מחקר: פרופסור סוון בר, אוניברסיטת תל אביב; פרופ' ברק חרות, המכון לחקר ימים ואגמים בחיפה; נורית גורדון המכון לחקר ימים ואגמים באילת

אקו-אושן משתתפת בביצוע מחקר שמטרתו לפתח כלים מולקולאריים לצורך מעקב אחרי הרכב חברות הפיטופלנקטון החופיות מול תל-אביב. זאת לצורך ביצוע ניטור אחר מזהמים סביבתיים שמשפיעים על חברות אלה.

פיטופלנקטון, אותם "צמחים" קטנטנים, לרוב חד תאיים, הגדלים בכל רחבי האוקיינוסים, אחראיים על כמחצית מהיצרנות הראשונית על פני כדור הארץ. יצורים אלו משמשים בסיס לכמעט כל מארגי המזון באוקיינוסים והם הספקים העיקריים של חמצן אותו אנו נושמים.

חברות הפיטופלנקטון רגישות ומגיבות לכל הפרעה בבית הגידול שלהם – הוא מי הים, בין אם ההפרעה נובעת ממקור טבעי ובין אם מפעילות אדם. תהליך של העשרה אורגנית, כלומר, עליה בריכוז החנקן והזרחן המשמשים כדשן לאותם יצורים, יכולים לתמוך בגדילתם אך גם יכולים לגרום לפריחה של מיני פיטופלנקטון לא רצויים ואף רעילים. גידול לא מבוקר של חברות הפיטופלנקטון יכולה לגרום גם לעלייה בתמותה ולהצטברות של פיטופלנקטון מת על קרקעית הים שבסופו של דבר תומך באוכלוסיות בקטריות עצומות. רעלים שמשתחררים לסביבה הימית, דוגמת מתכות כבדות או קוטלי עשבים, עלולים להרעיל את חברת הפיטופלנקטון וכך לפגוע במארג המזון כולו עד לכדי מצב של פגיעה חמורה בדגה.

הזיהום לאורך חוף הים בישראל מגיע ממפעלי תעשייה, מפעילות חקלאית ומביוב ביתי. חלק מהשפכים מגיעים לסביבה הימית דרך נחלי החוף. בתל-אביב, נחל הירקון מוביל לסביבה הימית שפכים חקלאיים המכילים קוטלי חרקים ועשבים וחומרי דשן והזנה בצורה של חנקות וזרחות.

מחקר שמבצעת בת-שחר דורפמן ממעבדתו של פרופסור סוון בר מאוניברסיטת ת"א בשיתוף אקואושן, עוסק בלימוד מעמיק של חברות פיטופלנקטון מול חופי תל-אביב בניסיון לפתח כלים מולקולאריים יעלים ומהימנים למעקב אחרי ואפיון של חברות אלו. במחקרה, עורכת בת-שחר מעקב עונתי אחר חברת הפיטופלנקטון במקביל למעקב אחרי פרמטרים סביבתיים נוספים, כמו טמפרטורה, מליחות, עוצמת התאורה וריכוז הכלורופיל בעמודת המים. מעקב זה מתבצע מול שפך נחל הירקון ובתחנה נקייה יותר המשמשת כביקורת ונמצאת צפונית להרצליה. המעקב אחר אוכלוסיות הפיטופלנקטון מתבצע בשתי דרכים. הראשונה, בעזרת תצפיות וספירת פרטים במיקרוסקופ, והשנייה בעזרת כלים מולקולאריים. התוצאות שהתקבלו משתי שיטות האפיון מושוות בניסיון להשיג את מטרת המחקר.